Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj starych zasłon: 9 niezastąpionych sposobów na wykorzystanie ich w domu...

Nie wyrzucaj starych zasłon: 9 niezastąpionych sposobów na wykorzystanie ich w domu i w kuchni

Stare zasłony często odchodzą w zapomnienie, gdy nadchodzi czas na odświeżenie wnętrza.Nie należy jednak spieszyć się z ich wyrzucaniem – tkaniny te mogą znaleźć drugie życie w różnych projektach.Od tworzenia stylowych akcesoriów po dekorowanie domu, zasłony mają wiele zastosowań.

Poznaj 9 kreatywnych pomysłów na recykling starych zasłon w tej publikacji.Zdziwisz się, jak wiele użytecznych i pięknych rzeczy możesz zrobić z tego, co kiedyś uważałeś za śmieci.

Po pierwsze, możesz zrobić stylową torbę lub torebkę z zasłony w jeden wieczór.Takie akcesorium będzie świetnym dodatkiem do Twojej garderoby, a także posłuży jako jasny akcent na Twoim wizerunku.

Po drugie, zamień starą zasłonę w narzutę na łóżko.Większość zasłon jest wystarczająco duża, aby całkowicie zakryć nawet podwójne łóżko.Wystarczy wyciąć odpowiedni kawałek materiału i przyciąć krawędzie.

Po trzecie, stwórz spektakularną i oryginalną ’tapetę z tkaniny’ , mocując zasłony do ściany.To świetny sposób na ukrycie niedoskonałości lub nadanie pomieszczeniu niepowtarzalnego smaku.

Po czwarte, potnij tkaninę na prostokąty i stwórz z nich dekoracyjne serwetki.W ten sposób stworzysz klimatyczny zestaw do serwowania, który ozdobi każdy świąteczny stół.

Po piąte, wykaż się kreatywnością i stwórz baldachim nad łóżkiem ze starych zasłon baldachim nad łóżko.Dzięki temu sypialnia nabierze romantycznego i wyrafinowanego wyglądu, a także stanie się pięknym miejscem do robienia zdjęć.

Po szóste, jeśli rozmiar na to pozwala, stara zasłona może stać się nowym obrusem na stół lub kącik kuchenny.Odetnij nadmiar i przytnij krawędzie – i masz oryginalne przybory domowe!

Po siódme, przykryj starą zasłonę tekturą lub płytą piankową i przymocuj ją do ściany – będziesz mieć oryginalną tablicę na notatki i zdjęcia , na której możesz przypinać ważne informacje.

Po ósme, zakryj regał lub szafkę materiałowymi 'drzwiczkami’ z zasłony – w ten sposób ukryjesz bałagan na półkach i przedłużysz żywotność starych mebli.

Po dziewiąte, nie spiesz się z wyrzucaniem tkanin po odnowieniu mebli.Skrawki zasłon można wykorzystać do stworzenia uroczych akcesoriów kuchennych – rękawic kuchennych, fartuchów, a nawet podgrzewaczy do czajnika.

Używanie starych zasłon to nie tylko świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także świetny sposób na kreatywność.Stwórz unikalne przedmioty i wystrój domu z tego, co większość ludzi uznałaby za śmieci.Takie projekty nie tylko pomogą ci zaoszczędzić pieniądze, ale także pozwolą ci wprowadzić indywidualność i niepowtarzalny styl do twojej przestrzeni życiowej.Daj drugie życie przestarzałym zasłonom!

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten