Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj plastikowych zakrętek do butelek: 8 zastosowań w domu i domku

Nie wyrzucaj plastikowych zakrętek do butelek: 8 zastosowań w domu i domku

Starając się zaoszczędzić pieniądze, wiele osób próbuje znaleźć zastosowanie dla rzeczy, które zwykle trafiają do śmieci.Jednym z takich przedmiotów są plastikowe nakrętki od butelek, których przydatność jest często niedoceniana.Tymczasem te z pozoru niepotrzebne rzeczy mogą znacznie ułatwić życie ogrodnikom i chałupnikom.

Od etykietowania roślin po tworzenie ścieżek i ogrodzeń – istnieje wiele kreatywnych sposobów wykorzystania plastikowych pokrywek w gospodarstwie domowym.W tym artykule przyjrzymy się 8 lifehackom, które pozwolą wykorzystać pomysłowość w praktyce i zaoszczędzić budżet.

Po pierwsze, pokrywka z wyciętym otworem zamienia się w poręczny uchwyt na wąż ogrodowy na beczce.Skonfiguruj go i możesz robić inne rzeczy podczas pisania na klawiaturze.

Po drugie, jeśli zbierze się wystarczającą ilość pokryw, stworzą one ładną i praktyczną letnią ścieżkę między grządkami i krzewami.Będzie ona trwała i łatwa do czyszczenia, jeśli pokrywy zostaną odpowiednio połączone.

Po trzecie, plastikowe pokrywki stanowią doskonały zamiennik pojemnik pomiarowy podczas przygotowywania roztworów nawozowych.Po użyciu chemikaliów nie szkoda ich wyrzucić.

Po czwarte, z wielu pokrywek można skonstruować oryginalne zasłony do domków letniskowych , które będą odstraszać owady szelestem i nie wymagają częstego prania.

Po piąte, z kilkudziesięciu pokrywek można zrobić ogrodzenie, które ochroni ogród przed wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami.W ten sposób jasny, różnorodny płot z pewnością zaskoczy sąsiadów.

Po szóste, umieszczając nasiona w różnych pokrywkach , można namoczyć nasiona na raz i łatwo odróżnić odmiany po kolorze pojemników.

Po siódme, plastikowe pokrywki mogą być używane do tworzenia znaczników dla podpisów roślin.Są one oznaczone nieusuwalnym markerem, a transkrypcja jest zawarta w notatniku.Pokrywki są po prostu nakłuwane na wykałaczki i przyklejane do łóżka.

Po ósme, plastikowe pokrowce nadają się do wymiany zużytej maty na werandzie , nie niszczą się na zewnątrz i są łatwe do prania.

Jak widać, zwykłe plastikowe pokrywki, przy odpowiedniej pomysłowości, otwierają przed ogrodnikami i ogrodniczkami niesamowite możliwości.Wykorzystaj te ekologiczne i ekonomiczne flyhacki, a Twoja działka ogrodowa stanie się jeszcze bardziej przytulna i funkcjonalna! A jednocześnie przyczynisz się do zmniejszenia ilości śmieci.