Strona głównaWłasnymi rękamiJak wykorzystać choinki w domu: nie wyrzucaj igieł po świętach

Jak wykorzystać choinki w domu: nie wyrzucaj igieł po świętach

Igły świerków są prawdziwym dobrodziejstwem dla hodowców daczy i ogrodników.Jego zastosowanie jest zróżnicowane.Jest używany w ogrodzie warzywnym i kwiatowym na różne sposoby – do ściółkowania, okrywania roślin, przygotowywania nawozów.

Istnieje jednak inny prosty i skuteczny sposób wykorzystania igieł sosnowych – do zwalczania szkodników.Jest tani i przyjazny dla środowiska.

Doświadczone gospodynie domowe po Nowym Roku zbierają igły z choinek i przechowują je w workach.Wiosną, w kwietniu zrobić z niego mocny napar – zalać wrzątkiem, nalegać, przecedzić.Powstałym roztworem spryskać drzewa i krzewy owocowe przed kwitnieniem.

Takie opryski zapobiegawcze niezawodnie chronią przed szkodnikami – jabłka rosną bez zjadania przez robaki, ponieważ owady omijają traktowane rośliny.

Dlatego warto zachować igły z choinki i wykorzystać je z korzyścią dla ogrodu i ogrodu warzywnego.Jest to niezawodna i bezpłatna metoda zwalczania szkodników.

.