Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj starych kart bankowych: 10 przydatnych trików dla domu i samochodu

Nie wyrzucaj starych kart bankowych: 10 przydatnych trików dla domu i samochodu

Plastikowe karty, takie jak stare karty bankowe, rabatowe lub klubowe, są często uważane za niepotrzebne śmieci, które należy wyrzucić.Jednak w rzeczywistości te małe plastikowe przedmioty mogą znaleźć bardzo przydatne zastosowania w domu i gospodarstwie domowym.

Oto 10 kreatywnych pomysłów, które pozwolą ci wykorzystać niechciane karty na swoją korzyść i zamienić je w poręczne i funkcjonalne przedmioty.

Po pierwsze, plastikowa karta może stać się prawdziwą różdżką w zimie, działając jako skrobaczka do usuwania lodu i śniegu z szyb samochodowych.Nie musisz jej nawet w żaden sposób modyfikować – po prostu weź kartę i zacznij czyścić powierzchnię.Chociaż ta metoda nie jest odpowiednia dla najtrudniejszych przypadków, ale z pewnością pomoże ci więcej niż raz podczas zimy.

Po drugie, kartę można wykorzystać jako skrobak do czyszczenia szyb akwarium.W tym celu należy przymocować spinacz biurowy do długiego uchwytu wykonanego z nierdzewnego materiału (np. plastiku lub aluminium) i zacisnąć w nim plastikową kartę.Taka konstrukcja pozwoli na łatwe i bezpieczne oczyszczenie szyby akwarium z osadów i zabrudzeń.

Po trzecie, jeśli masz złamaną lub brakującą szpatułkę , plastikowa karta może służyć jako zamiennik.Co więcej, jej zaokrąglony róg jest idealny do tworzenia zgrabnego szwu podczas nakładania szczeliwa silikonowego.

Po czwarte, plastikowa karta może być wykorzystana do rozwiązania odwiecznego problemu splątanych słuchawek.Aby to zrobić, wykonaj dwa małe podłużne wcięcia na szerokich bokach karty – i voila, uchwyt na słuchawki jest gotowy!

Po piąte, karta może stać się poręcznym uchwytem na przewody w miejscu pracy.Aby to zrobić, wybij pięć otworów w jednej krawędzi karty za pomocą dziurkacza, a drugi koniec podgrzej zapalniczką i zegnij tak, aby zagięcie chwyciło blat stołu.W ten sposób, w ciągu zaledwie kilku minut, otrzymasz zgrabny druciany organizer.

Po szóste, możesz wykonać haczyk lub uchwyt na ręcznik z plastikowej karty, mocując go na odpowiedniej wysokości za pomocą wkrętów samogwintujących lub taśmy dwustronnej.Takie proste rozwiązanie pozwoli utrzymać porządek w łazience.

Po siódme, plastikowa karta świetnie sprawdzi się jako łyżka do lodu , pomagając w szybkim i łatwym przenoszeniu kostek z foremki do lodu.

Po ósme, ścięty róg karty jest wygodny do wyrównywania tynku i szpachli na ścianach lub sufitach.Nie trzeba już brudzić rąk!

Po dziewiąte, plastikowe karty mogą być używane jako szpatułki do mieszania farby , kleju lub innych płynnych preparatów, jeśli nie masz pod ręką zwykłych narzędzi.

Po dziesiąte, zabierz ze sobą plastikową kartę na piknik – przyda się jako wiór do rozpalenia pieca lub ogniska, jeśli nie masz pod ręką nic odpowiedniego.

Jak widać, zwykła plastikowa karta może stać się naprawdę wielofunkcyjnym narzędziem, jeśli wykażesz się odrobiną pomysłowości i wyobraźni.Skorzystaj z tych prostych hacków, aby znaleźć zastosowanie dla niepotrzebnych kart i zamienić je w coś naprawdę użytecznego!

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten