Strona głównaDla gospodyni domowejBez śladu kurzu: przetrzyj meble tym domowym naparem i podziwiaj

Bez śladu kurzu: przetrzyj meble tym domowym naparem i podziwiaj

Kurz jest nieunikniony w każdym domu.Oprócz tego, że wyglądają na zaniedbane, zakurzone powierzchnie mogą powodować reakcje alergiczne i problemy z oddychaniem.

Środek do czyszczenia na mokro można kupić nie tylko w sklepie, ale także przygotować go samodzielnie.Będzie skuteczny i przyjazny dla środowiska.

Dobrze sprawdza się na przykład kompozycja na bazie cytryny.Owoc należy pokroić w cienkie krążki, a następnie umieścić je w szklanym słoiku i zalać szklanką białego octu.

Słoik należy przykryć pokrywką i pozostawić w ciemnym miejscu na dwa tygodnie.Następnie płyn należy rozcieńczyć szklanką czystej wody i przelać do butelki z rozpylaczem.

Powstały napar nakłada się na powierzchnię i przeciera najpierw wilgotną, a następnie suchą czystą szmatką.

Baza cytrynowa będzie świetnym środkiem czyszczącym.

Zdjęcie: Daniil Oparin / archiwum VN.

Można również przygotować roztwór na bazie olejków eterycznych (np. lawendowego, cytrynowego lub eukaliptusowego).Wlej kilka kropli środka do butelki z rozpylaczem wypełnionej wodą, zamknij nakrętkę i wstrząśnij.

Następnie produkt należy rozpylić na powierzchni i wytrzeć.Nie tylko usunie kurz, ale również pozostawi po sobie przyjemny zapach.

Wcześniej hostessy dowiedziały się, jak czyścić szafki kuchenne z tłuszczu.

.

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten