Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj słomek do napojów: 10 sposobów na wykorzystanie ich w domu...

Nie wyrzucaj słomek do napojów: 10 sposobów na wykorzystanie ich w domu i w kuchni

Jednorazowe plastikowe słomki do napojów są często postrzegane jako bezużyteczne produkty, które są szkodliwe dla środowiska.Jednak w rzeczywistości mogą być bardzo przydatne w domu, jeśli wykażesz się odrobiną kreatywności.Oto 10 pomysłowych sposobów na wykorzystanie słomek w celu ułatwienia codziennego życia.

Po pierwsze, słomka będzie działać jako zapięcie dla otwartej paczki przekąsek , chroniąc je przed zwietrzeniem.Odbywa się to poprzez przecięcie jej wzdłuż, przewleczenie i zatrzaśnięcie na krawędziach paczki.

Po drugie, osłabione łodygi kwiatów można podeprzeć słomkami, przewlekając je przez nie.Pomoże to słabemu kwiatowi zachować spójny wygląd na dłużej.

Po trzecie, można zakryć końcówki żyletek improwizowaną osłonką – kawałkiem pociętej słomy, aby się nie skaleczyć.Dzięki temu bezpieczniej jest szukać rzeczy w torbie podróżnej.

Po czwarte, przyklejenie słomki gorącym klejem sprawi, że będzie ona poręcznym uchwytem na długopisy i ołówki na biurku lub piórniku.Powinieneś również przykleić spód, aby włożone artykuły papiernicze nie wypadły.

Po piąte, zbliżając otwarty koniec słomki do wina, można wydobyć okruchy korka wraz z niewielką ilością płynu.

Po szóste, przewlekając przewody przez słomki przecięte wzdłuż z napisami, można usystematyzować gadżety i uniknąć plątaniny kabli.

Po siódme, tnąc słomkę na małe kawałki i podgrzewając jeden koniec nad ogniem, możesz zrobić poręczne jednorazowe pojemniki na kremy, szampony i przyprawy w podróży, oszczędzając miejsce w torbie.Drugi koniec powinien być również zabezpieczony po napełnieniu.

Po ósme, słomka może być używana jako konewka z wąskim dziobkiem.Pozwoli to ostrożnie wlać płyn do pojemnika z wąską szyjką.

Po dziewiąte, słomki pozwalają na dłuższe przechowywanie mrożonek poprzez stworzenie opakowania próżniowego.Wystarczy przewlec słomkę przez torebkę z żywnością, wypuścić całe powietrze i szybko zamknąć otwór.

Po dziesiąte, słomki mogą być używane do robienia zabawek i zabawiania dzieci – różdżki do baniek, obrazy, improwizowane pistolety do strzelania watą.

Jak widać, zwykłe słomki do napojów mogą być z pożytkiem wykorzystywane w różnych sytuacjach.Wystarczy tylko wykazać się wyobraźnią!