Strona głównaCiekawyJak jeszcze sprytne gospodynie domowe używają mąki w domu: 6 przydatnych lifehacków...

Jak jeszcze sprytne gospodynie domowe używają mąki w domu: 6 przydatnych lifehacków dla domu i kuchni

Mąka jest jednym z najbardziej powszechnych i dostępnych produktów w każdej kuchni.Oprócz pieczenia jest często używana do wielu prac domowych.

Okazuje się, że mąka ma zaskakująco przydatne właściwości, które pozwalają wykorzystać ją jako środek czyszczący, polerujący, kosmetyczny, a nawet klejący.Ten naturalny, ekologiczny produkt może zastąpić wiele chemicznych kompozycji.Przedstawiamy 6 nietypowych sposobów na wykorzystanie mąki w kuchni i wokół domu.

Po pierwsze, mąka może być używana jako bezpieczny naturalny klej do rękodzieła dla dzieci i zastosowań.

Po drugie, będzie służyć jako skuteczny środek odstraszający mrówki i inne owady domowe.Wystarczy wysypać ścieżkę mąką, a niechciani goście raczej nie będą chcieli jej przekroczyć.

Po trzecie, pasta z mąki wysuszy i wyleczy pryszcze i zaskórniki , które pojawiły się na skórze.

Po czwarte, dwie łyżeczki mąki zmieszane z innymi składnikami (białko jednego jajka i łyżka cukru) będą naturalnym peelingiem do usuwania niechcianego owłosienia z twarzy.

Po piąte, mąka przyspieszy dojrzewanie owoców takich jak awokado, brzoskwinia lub pomidor, jeśli zostanie umieszczona w pojemniku z mąką.

Po szóste, może być używana do polerowania metalowych naczyń i nadawania im połysku.

Jak widać, zwykła mąka, którą można znaleźć w każdej kuchni, jest bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska produktem i może przydać się w wielu sytuacjach.Eksperymentuj i odkrywaj nowe sposoby wykorzystania tego wszechstronnego naturalnego produktu!

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten