Strona głównaWłasnymi rękamiZbieraj igły z choinki i nie wyrzucaj ich - rozwiąż problem wszystkich...

Zbieraj igły z choinki i nie wyrzucaj ich – rozwiąż problem wszystkich chałupników

Nie jest tajemnicą, że gdy żywa choinka jest zainstalowana w mieszkaniu, igły regularnie pojawiają się na podłodze.Wiele hostess zbiera je rękami lub odkurzaczem, po czym wysyła je do kosza na śmieci.Nie należy jednak tego robić.Agronom Denis Terentyev powiedział nam, do czego można wykorzystać igły.

Według eksperta igły z choinek mogą być używane jako ściółka.W szczególności dlatego, że igły mają szereg przydatnych właściwości.Nadają się do wszystkich roślin, są trwałe i nie trzeba ich regularnie wymieniać.Ponadto igły wytwarzają olejki eteryczne, które odstraszają ślimaki.

Agronom podkreślił również, że igły nie gromadzą nadmiaru wilgoci.W konsekwencji nie pleśnieje i nie jest uważane za środowisko sprzyjające rozwojowi pleśni.

W skrajnych przypadkach igły mogą być również zbierane z drzew ulicznych.

Zdjęcie: wirestock/ru.freepik.com.

Szczególnie istotne jest stosowanie igieł jako ściółki w miejscach, w których gleba jest uważana za zasadową.Igły pomogą zmniejszyć kwasowość gleby i doprowadzić ją do stanu 'neutralnego’.Ponadto igły można wrzucić do kompostu.Oryginalny składnik zwiększy jego wartość odżywczą i ochroni go przed szkodnikami.

Wcześniej właścicielom daczy powiedziano, jaki krzew może kwitnąć przez całe lato, praktycznie nie wymagając żadnej opieki.

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten