Wydarzenia dla Młodzieży

W tym dziale prezentujemy nowe informacje kierowane dla młodzieży z naszej szkoły oraz uczniów Liceum i szkół Technicznych w Warszawie.

Torba młodzieżowo, studencka, jaką wybrać?

torba studencka

Uwaga. Nowy konkurs dla Studentów i Młodzieży Szkół Średnich w Warszawie.

Do wygrania taka, torba studenckabelveder.com.pl/sklep/torby-meskie/studenckie-do-szkoly/

  • proponujemy torby studenckie wykonane z materiału typu nylon, lekkiego i nieprzemakalnego
  • torby na studia szyte ze skóry, droższe ale i o elitarnym wyglądzie
  • plecaki do liceum oraz na studia
  • inne akcesoria i elementy wyposażenia szkolnego
  • w celu poznania wszystkich szczegółów zapraszamy na strony sponsorów konkursu

 

Patron Strategiczny Konkursu Młodzieżowego

Marka Belveder

To polski przedstawiciel branży galanteryjnej. W śród flagowych produktów tej marki znajdują się: torby, plecaki, saszetki, paski oraz portfele skórzane.

galanteria polska belveder

Gdzie zamawiać audobooki?

sklep googleSzukasz sprawdzonego miejsca gdzie zamówisz książki elektroniczne? Sklepu internetowego z oryginalnymi audiobookami / e-bookami. Polecamy wam zajrzeć na stronę sprawdzonego sklepu:

https://bit.ly/3j5531T

Pod powyższym linkiem kierującym do Strony Google Play, znajdziecie: Bestsellerowe e-booki, e-booki do rozwoju osobistego, ksiązki edukacyjne do szkoły wyższej, promocja na książki o biznesie.

 

 

Poniżej prezentujemy inne ciekawe informacje które z pewnością zainteresują naszą młodzież szkolną

Masz do przekazana ciekawą  informację? 

Napisz do nas pod adres: kontakt@gim44.edu.pl

Egzaminy poprawkowe

Egzamin poprawkowy z fizyki –
24 sierpnia 2017 godz. 9. 00

Egzamin poprawkowy z matematyki i chemii –
25 sierpnia 2017 godz. 9. 00
Bal gimnazjalny 2017

10 czerwca uczniowie klas trzecich uroczystym polonezem rozpoczęli bal gimnazjalny. To wzruszająca chwila zarówno dla nich, jak też dla nauczycieli i rodziców, którzy licznie przybyli, aby podziwiać swoje dzieci. Potem młodzież bawiła się w sali gimnastycznej. Czas zabawy minął szybko, ale pozostały piękne wspomnienia.
galeria zdjęć »»»

Wycieczka do Niemiec, Belgii, Luksemburga

W dniach 21-27 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły w towarzystwie opiekunów: Anny Jarosz, Elżbiety Schab, Dominiki Łuniewskiej i Sebastiana Tasakowskiego mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w wycieczce zagranicznej do Niemiec, Belgii i Luksemburga.
Pierwszego dnia nasi wycieczkowicze udali się do Bonn – dawnej stolicy Republiki Federalnej Niemiec, gdzie odwiedzili dom rodzinny Beethovena oraz trójkątny rynek, przy którym stoi późnobarokowy Altes Rathaus, wzniesiony w latach 1737-1738.
Głównym punktem drugiego dnia wyjazdu było niemieckie miasto Akwizgran, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć Aachener Dom – miejsce, w którym przez prawie 600 lat odbywała się koronacja władców Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a także charakterystyczny ratusz miejski oraz Elisenbrunnen – symbol uzdrowiskowych tradycji miasta. W trakcie podróży do belgijskiego miasta Liege nieoczekiwanie udało się zatrzymać w pobliżu holendeskiego miasta Vaals, gdzie znajduje się trójstyk granic Belgii, Holandii i Niemiec, a także wieża widokowa Tour Roi Baudouin.
Do Liege dotarliśmy późnym popołudniem. Jedną z najważniejszych atrakcji tego miejsca stanowiły zabytkowe schody o 374 stopniach, z których można było podziwiać miejską panoramę. Spośród pozostałych atrakcji można wymienić: katedrę św. Pawła – główną świątynię diecezji Liege ze skarbcem i grobem św. Lamberta, Place Lambert, centralny plac miasta z XVI-wiecznym pałacem biskupa Liege, Place de Marche z kolumną Perron – symbol miasta oraz ratusz miejski z 1714 r.
Trzeci dzień podróży nasi uczniowie spędzili w Brukseli. W planie znalazły się następujące miejsca: Park Pięćdziesięciolecia z muzeum motoryzacji Autoworld, Dzielnica Europejska, Park Leopolda z Parlamentarium, katedra św. Michała i Guduli, XIX-wieczna Galeria Handlowa św. Huberta, niepowtarzalny Grand Place z bogato zdobionym ratuszem, symbol miasta – Maneken Pis oraz Atomium.

Przedostatni dzień wyjazdu uczniowie spędzili na zwiedzaniu Kolonii, gdzie nasi wycieczkowicze mogli podziwiać średniowieczne stare miasto oraz Muzeum Czekolady. Następnie uczniowie odbyli rejs statkiem po Renie i zwiedzili katedrę św. Piotra i Najświętszej Marii Panny,

Zagraniczne wojaże uczniowie Gimnazjum nr 44 zakończyli w Luksemburgu – jednej z najbardziej malowniczych stolic Europy. Młodzież zwiedziła fortecę Bock Casemates – część oryginalnego zamku z X w., górującą nad doliną rzeki, XVII-wieczną katedrę Notre Dame, Pałac Wielkiego Księcia, obok którego mieści się kompleks budynków z 1859 r. będący siedzibą parlamentu Wielkiego Księstwa oraz Dzielnicę Europejską.

Wyjazd miał charakter projektu edukacyjno – językowy, którego cel stanowiło poznanie zabytków i miejsc wartych zobaczenia w Niemczech, Belgii i Luksemburgu, a także doskonalenie umiejętności porozumiewania się w językach obcych.
galeria zdjęć »»»

Warsztaty językowe

W dniu 9. 06 klasy 1c i 1d uczestniczyły w prowadzonych przez Richarda Mullaney warsztatach językowych „British Festivals and Traditions”, podczas których uczniowie poznawali ciekawe a czasami zadziwiające tradycje Wielkiej Brytanii. W drugiej części warsztatów dzieci próbowały swych sił w tańcu Ceilidh, popularnym i tradycyjnym tańcu gaelickim, mającym swoje źródła w Irlandii i Szkocji.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Święto Szkoły – Festyn 2017

W dniu 3 czerwca 2017 roku odbył się IV Smoland Piknik u Chrzanowiaków
pt. „Szlagiery warszawskiej ulicy”
ze specjalnym udziałem
TRUPY TEATRALNEJ WARSZAWIAKI
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wycieczka klas trzecich – Kraków, Częstochowa, Oświęcim

W maju 2017 roku odbyła się wycieczka klas trzecich do Częstochowy, Krakowa, Oświęcimia i Pszczyny.

Pierwszym etapem wycieczki był Kraków. Uczniowie podziwiali najważniejsze zabytki, takie jak: Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice. Następnie udali się do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek w Pszczynie.
Ostatniego dnia uczniowie udali się do muzeum Auschwitz – Birkenau znajdującego się na terenie byłego obozu zagłady oraz do Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.
Nowością organizowanego już od 11 lat wyjazdu była Energylandia w Zatorze (park rozrywki).

Głównym celem wyjazdu było poznawanie miejsc pamięci narodowej, kształcenie szacunku dla historii oraz rozwijanie patriotyzmu.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wycieczka klas trzecich: Częstochowa-Kraków-Oświęcim-Pszczyna

galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Specjalne wyróżnienie dla naszych uczniów!

Podczas rozdania nagród muzycznych i tanecznych Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów, nasi klarneciści w składzie: Michał Szlaga, Mateusz Zieliński i Dariusz Patrykus otrzymali wyjątkową nagrodę. Laureatom wręczono nominację do wzięcie udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii i Włoszech. Nagrodę osobiście przekazał p. Aleksander Pałac – kompozytor, redaktor muzyczny Telewizji Polskiej, autor muzyki do programów satyrycznych Polskiego Radia. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

Kolejna edycja konkursu i kolejne sukcesy naszych uczniów. Serdeczne gratulacje dla laureatów:
Franciszka Malewskiego oraz Mateusza Bartusia z klasy 2f
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wyróżnienie w Małopolskim Konkursie „Z Tudorami za pan brat”

Miło nam poinformować, że Karolina Pawlus uczennica kl. IIIA jako jedyna gimnazjalistka w Polsce otrzymała wyróżnienie w Małopolskim Konkursie „Z Tudorami za pan brat”. Konkurs organizowany był przez XV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie oraz wydawnictwo Astra. Gratulujemy tak wspaniałego sukcesu!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Żywa lekcja biologii

24 kwietnia w naszej szkole odbyła się żywa lekcja biologii poświęcona wężom. Uczniowie obejrzeli różne gatunki węży dusicieli. Na lekcji zostały omówione zasady ich hodowli oraz życie w środowisku naturalnym. Uczniowie mogli usłyszeć wiele ciekawostek i dotknąć niektórych okazów. Lekcja wywołała wśród uczniów duże poruszenie. Można było porozmawiać z hodowcą, zadawać pytania i przekonać się, że węże wcale nie są śliskie i wilgotne.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Zawody na ergometrze wioślarskim

Nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach do IV edycji programu WTW pt. ” Wioślarski Tytan Warszawy” dzielnicy Śródmieście.
Do wielkiego finału dostali się uczniowie, którzy zajęli punktowo miejsca w swoich kategoriach:
– dziewczyny kl. I – Aleksandra Zaręba 3m (1c), Helena Sobczak 5m (1c)
– chłopcy kl II – Mateusz Bartuś 1m (2f), Dawid Konopka 5m (2a)
– chłopcy kl. III – Kacper Tomczykowski 2m (3b), Mikołaj Rulski 3m (3f)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Egzamin gimnazjalny

W dniach 19, 20 i 21 kwietnia trzecioklasiści naszego gimnazjum przystąpili do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu tzw. „małej matury”.
Wyniki egzaminu gimnazjalnego poznamy dopiero w czerwcu.
W pierwszym dniu egzaminu szkołę odwiedzili dziennikarze radia Z, którzy rozmawiali z gimnazjalistami na temat egzaminu.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Zakończenie wymiany długoterminowej z Hiszpanią

W czwartek pożegnaliśmy naszych gości z Hiszpanii, którzy przez trzy miesiące uczęszczali do naszej szkoły. Szczęśliwej podróży!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Finał konkursu recytatorskiego

29 marca 2017 w XLIX LO Liceum Ogólnokształcące im. Johanna Wolfganga Goethego odbył się finał 13. edycji Konkursu Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej.
Finałowe zmagania uczestników toczyły się w wyjątkowej atmosferze. Swoją obecnością zaszczycili nas honorowi goście, którzy, oprócz nauczycieli zgłoszonych uczniów, zasiedli w jury:
– Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda
– Pani Olivia Nikel – Małżonka Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie
– Pan Karl-Martin Everding – dyrektor biura Centrali Nauczania Języka za Granicą.
Nasi uczniowie znów odnieśli sukces: ) Tym razem recytowali polskie wiersze przełożone na język niemiecki
I miejsce – Ignacy Samborski
II miejsce – Liliana Graef (ex aequo z uczniem z innej szkoły)

Serdecznie gratulujemy!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Wizyta w PKOL

Tradycyjnie jak co roku wszystkie klasy pierwsze były gośćmi PKOL (Polski Komitet Olimpijski) w Centrum Olimpijskim.

Nasi uczniowie uczestniczyli na lekcji pt. „Fair play w sporcie i w życiu”. Jedna z klas spotkała się z brązową medalistką igrzysk olimpijskich w szermierce – Iwoną Marcinkiewicz.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wizyta szefa kuchni

W dniu 7 kwietnia klasa Ie uczestniczyła w krótkim wykładzie i pokazie kuchni molekularnej. Uczniowie m. in robili czerwony kawior, zielone spaghetti oraz wędzili łososia. następnie przygotowane przez siebie potrawy spożywali.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Projekt Global Scholars w Ic

W czwartek dnia 6. 04. 2017 nasze gimnazjum odwiedziła pani Keefe, przedstawicielka programu Global Scholars, w którym uczestniczymy od dwóch lat. Pani Keefe uczestniczyła w lekcji języka angielskiego w klasie I C, podczas której przedstawiła kolejne zagadnienia projektu Global Scholars, poprosiła uczniów o komentarz i uwagi dotyczące udziału w tym programie oraz obejrzała przygotowane przez uczniów prezentacje na temat ciekawych miejsc w Warszawie – efekt marcowych działań projektowych.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Konkurs New Talent

28 marca w naszej szkole już po raz szósty odbył się szkolny konkurs New Talent. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uczniowie prezentowali różne talenty: śpiew, taniec, grę na różnych instrumentach, prace plastyczne, a nawet opowiadania. Wszystkim uczniom gratulujemy, że tak dzielnie pokonywali swoją tremę i nie zabrakło im odwagi do występów przed liczną i wymagającą publicznością. Jesteśmy z Was dumni i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki byście dalej rozwijali swoje pasje i niewątpliwe talenty.
Jury w składzie: p. Marzena Dorociak, p. Anna Kaczmarczyk, p. Sylwia Bombała i p. Anna Napiórkowska postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce ex aequo:
Paulina Snopek – prace plastyczne
Vincent Denier – gra na pianinie
II miejsce:
Maciej Plichta – gra na gitarze elektrycznej
III miejsce:
Łucja Pawłowska – taniec
wyróżnienia: Klaudia Kobus (gra na harfie), Natalia Ostaszewska, Zuzanna Bosak, Daria Sobiech (śpiewające trio z ukulele), Aleksandra Winnowska (taniec brzucha)

galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Lekcja gotowania na języku angielskim

W piątek klasa 1d przeprowadziła pokaz kulinarny „Gotowanie po angielsku”. Uczniowie na forum klasy przygotowali trzy dania – naleśniki, deser wietnamski oraz mini pizze. Do komentarza wykorzystali poznane wcześniej słownictwo w języku angielskim.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
VII Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny „Cztery Żywioły”

W marcu uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Edyty Kucaby gościli w LO im. Batalionu „Zośka”.
Uczniowie odbierali nagrody i wyróżnienia w VII Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym „Cztery Żywioły”.
Konkurs odbywał się pod patronatem Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwa Geofizycznego.

Serdecznie gratulujemy.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Konkurs Chemii Doświadczalnej

Pod koniec stycznia odbył się Konkurs Chemii Doświadczalnej dla gimnazjalistów pod hasłem: „Chemia uczy, bawi i rozwija”.
Naszą szkołę reprezentowały trzy dwuosobowe zespoły:
Klasa 3B: Mikołaj Kumosa i Patryk Ogonowski
Klasa 3C: Malwina Dąbrowska i Maciej Omiecki
Klasa 3E: Karolina Nowak i Zuzanna Pankiewicz

Konkurs poprzedzony był zajęciami w laboratoriach Technikum Chemicznego przy ulicy Saskiej.
Do konkursu przystąpiło ponad 100 zespołów z Warszawy i okolic.

Nasi uczniowie zajęli trzecie i siódme miejsce (wyróżnienie).

Gratulujemy i życzymy dalszych „chemicznych sukcesów”.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Sukcesy w konkursie tanecznym

W ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w konkursie tanecznym nasi uczniowi zdobyli następujące miejsca:
Łucja Pawłowska kl. 3f – Srebrna Wena
Marcin Wiktorowicz kl. 3d i Malwina Dąbrowska kl. 3c – Srebrna Wena
Marysia Miłobedzka, Ada Brojk, Ola Jakimowicz, Pola Sztuk, Justyna Ignaczewska kl. 2d – Srebrna Wena
Ola Kowalczyk, Gabriela Gdak, Lena Słowicka kl. 3b – Brązowa Wena
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Lekcja historii w Muzeum Wojska Polskiego

17 marca klasa 3B udała się na lekcję historii do Muzeum Wojska Polskiego.
Zajęcia stanowiły znakomity materiał na powtórkę przed egzaminem gimnazjalnym.
Uczniowie przypomnieli sobie cechy średniowiecznego rycerza, kodeks rycerski, uzbrojenie husarii czy piechoty.

Przed nimi jeszcze druga część wycieczki w najbliższą środę
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Konkurs Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej

Dnia 21 marca 2017 roku w XLIX Liceum Ogólnokształcącym im. J. W. Goethego odbył się gimnazjalny etap Konkursu Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej. W tym roku jednak, zamiast wierszy autorów związanych z krajami niemieckiego obszaru językowego, uczniowie deklamowali utwory polskich pisarzy, których przekładem na język niemiecki zajmował się Karl Dedecius – zmarły przed rokiem niemiecki tłumacz i popularyzator literatury polskiej.
Naszą placówkę reprezentowały cztery osoby: Liliana Graef (Wisława Szymborska – „Chmury”, dt. „Wolken”), Ignacy Samborski (Julian Tuwim – „Cel”, dt. „Ziel”), Krzysztof Rola (Adam Mickiewicz – „Do samotności”, dt. „An die Einsamkeit”) oraz Krzysztof Kochanowski (Julian Tuwim – „Cel”, dt. „Ziel”).
Do etapu finałowego, który odbędzie się w przyszłą środę i podczas którego obecna będzie żona Prezydenta Polski Agata Kornhauser-Duda, zakwalifikowali się nasi trzecioklasiści, czyli Lili i Ignacy.
Serdecznie im gratulujemy i trzymamy za nich kciuki w decydującym starciu, a łatwo nie będzie, bo przyjdzie im się zmierzyć z… licealistami.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Dzień otwarty dla uczniów klas szóstych

galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Trzy złote weny w konkursie muzycznym podczas ŚFMT

Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wszystkie możliwe pierwsze miejsca na Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów w kategorii szkół gimnazjalnych.
Laureaci:
Maria Kozłowska kl. 3e – kat. śpiew solowy
Mateusz Zielińsk kl. 3a, Dariusz Patrykus kl. 3a, Michał Szlaga kl. 2a – kat. zespół instrumentalny
Chór Gimnazjum nr 44 – kat. zespół
Serdecznie gratulujemy!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Lekcja muzealna pt.”Książę, król, prezydent”

W marcu 2017 r. wszystkie klasy III udały się na lekcję muzealną pt. „Książę, król, prezydent”, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Zajęcia były bardzo interesujące i z pewnością dla wielu uczniów była to dobra powtórka materiału przed egzaminem gimnazjalnym.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej

Liliana Graef z klasy 3d oraz Ignacy Samborski z klasy 3e zwyciężyli w czwartej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO” w kategorii język niemiecki. Rywalizacja miała miejsce przed miesiącem w XXI LO im. Hugona Kołłątaja na warszawskiej Ochocie.
Liliana zajęła pierwsze miejsce, zaś Ignacy zdobył Grand Prix konkursu. Nasi podopieczni nie kryli wzruszenia i radości.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Zbiórka makulatury

Kolejna tona dobrego uczynku dla Fundacji Przyjazny Świat Dziecka!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Pomysł na godzinę wychowawczą

Pomysł na godzinę wychowawczą w klasie 3e. Było pomysłowo, zespołowo i inaczej niż zawsze.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Dzień otwarty dla kandydatów do klas siódmych

W dniu 2 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas szóstych i ich rodziców.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Smolna Plays English 2017

Dnia 01. 03. 2017 odbył się XIV przegląd małych form teatralnych w języku angielskim „Smolna Plays English” dla klas pierwszych. Spośród szesnastu zespołów biorących udział w konkursie jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I m. klasa 1 d z przedstawieniem „Little Grey Riding Hood – New Hope”
II m. klasa 1 a z przedstawieniem „Cinderella”
III m. klasa 1 b z przedstawieniem „Black Future”
Dodatkowo wyróżniony został zespół:
klasa 1 d z przedstawieniem „Little Brother, Little Sister and many more”.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Ferie w górach

W drugim tygodniu ferii uczniowie naszego gimnazjum aktywnie spędzali czas w Zakopanem. Na stoku Harendy doskonalili swoje umiejętności nauki jazdy na nartach i snowboardzie.
Jedną z atrakcji, a także miejscem relaksu były Chochołowskie termy – kompleks basenowy znajdujący się w malowniczo położonej miejscowości Chochołów.
Ponadto, uczniowie zwiedzali skocznie narciarskie, wjeżdżali kolejką na Gubałówkę i spacerowali po Krupówkach.
Wypoczęci i zadowoleni z wyjazdu wrócili do szkoły
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wycieczka do Sejmu i Senatu

Dnia 6 lutego 2017 uczniowie klas trzecich odwiedzili Sejm i Senat. Przewodnicy, oprowadzali naszych gimnazjalistów po gmachu parlamentu, a także przybliżyli im historię polskiego parlamentaryzmu.
Uczniowie zwiedzili m. in. : salę posiedzeń Senatu, sale konferencyjne, sale komisji parlamentarnych, biura poszczególnych ugrupowań politycznych oraz salę kolumnową.
Następnie uczniowie udali się w miejsce, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca wizytę Jana Pawła II oraz tablica upamiętniającą Prezydenta RP oraz parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010r.
Na koniec przewodnik podziękował grupom za wspaniałą postawę, zdyscyplinowanie i był pod wrażeniem obszernej wiedzy historycznej, jaką dysponują nasi uczniowie.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Kolejny pomysł Samorządu Uczniowskiego

Kolejny pomysł Samorządu Uczniowskiego zrealizowany! Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie naszego pomysłu na szkolny relaks!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Konkurs na stworzenie rzeźby i hasła promującego recycling

Niedawno w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany przez uczniów finał konkursu na stworzenie oryginalnej rzeźby i hasła promującego recycling. Prócz dobrej i kreatywnej zabawy, tegoroczny konkurs miał uświadomić nam jak ważne są wszelkie działania na rzecz ochrony środowiska. By dobrze przygotować się do wykonania zadań, każdy z wychowawców miał wprowadzić uczniów w tematykę recyclingu na godzinach wychowawczych. Konkurs przygotowała p. Miałkos, która zadbała, by starania uczniów zostały docenione wyjątkowymi nagrodami ufundowanymi przez Panią Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski. A oto wyniki konkursu w obu kategoriach:
Rzeźba: Hasło:
I miejsce klasa 2A I miejsce klasa 3f
II miejsce klasa 2d II miejsce klasa 3b
III miejsce klasa 3f III miejsce klasa 3e
Serdecznie gratulujemy!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Lekcja gotowania w kl.2a

W czwartek przed feriami klasa 2a uczestniczyła w lekcji kulinarnej w języku angielskim, którą zorganizował pan Sebastian Tasakowski. Uczniowie przygotowywali różnorodne potrawy, jednocześnie starając się używać wyrazów i zwrotów, które uprzednio poznali podczas regularnych zajęć. Pod koniec lekcji skonsumowali dania, które samodzielnie przyrządzili.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Dyskoteka walentynkowo-karnawałowa

W czwartek 9 lutego uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece karnawałowej.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Spotkanie z wolontariuszami Amstaff Azyl

W lutym 2017 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z wolontariuszami Amstaff Azyl – fundacji pomagającej bezdomnym psom TTB (terierom typu bull) w schronisku na warszawskim Paluchu.

Celem spotkania było zapoznanie naszych uczniów z trudnym losem bezpańskich psów, uświadomienie ich na czym polega praca wolontariusza w Fundacji, a także czym charakteryzują się psy TTB i jak należy je mądrze wychowywać.
Wolontariusze Amstaff Azyl odwiedzili nas w towarzystwie dwóch wspaniałych czworonogów Codi i Ferbi.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych

W dniach od 30 stycznia do 1 lutego 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie Dać Obce Słowo” zorganizowanym przez XXI LO im. Hugona Kołłątaja na warszawskiej Ochocie.
Warunkiem przystąpienia do konkursu było przygotowanie do recytacji jednego utworu z literatury polskiej w wybranym języku obcym, nauczenie się go na pamięć, a następnie zaprezentowanie go przed trzyosobowym jury.
Pierwszego dnia odbyła się niemiecka cześć konkursu, w której wzięło udział czworo uczniów naszego gimnazjum.
Julia Berak z klasy 3c recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Wypadek drogowy” (niem. „Verkehrsunfall”), Liliana Graef z klasy 3d deklamowała utwór Wisławy Szymborskiej „Nazajutrz – bez nas” (niem. „Morgen – ohne uns”), Ignacy Samborski z klasy 3e prezentował dzieło Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Elegia o… [chłopcu polskim]” (niem. „Elegie von… [einem polnischen Jungen]”), zaś Krzysztof Rola z klasy 2f wybrał wiersz Adama Asnyka „Zwiędły listek” (niem. „Das verwelkte Blättchen”).
Drugiego dnia, w ukraińskiej części konkursu wzięła udział Hanna Kryzhanivska z klasy 1a. Uczennica recytowała fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.
Trzeciego dnia, w angielskiej części konkursu wzięły udział dwie uczennice naszego gimnazjum. Aleksandra Kelles-Krauz (kl. 1c) recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Wszelki wypadek” (ang. „Could Have”), zaś Klaudia Dwornikiewicz (kl. 3f) wybrała dzieło tej samej autorki pt. „Nagrobek” (ang. „Epitaph”).
Lista laureatów konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej liceum w ostatnim tygodniu przed feriami, zaś uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 marca o godzinie 13: 00 w gmachu placówki na warszawskiej Ochocie.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
WOŚP 2017

15 stycznia 2017 roku, po raz ósmy nasza szkoła wzięła udział w 25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było zebranie funduszy na wyposażenie urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
W tym roku pobiliśmy rekord i zebraliśmy 30. 058, 01 zł.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Tanc – Buda 2017

24 stycznia 2017 r. po raz 12 odbył się wewnątrzszkolny konkurs taneczny TANC – BUDA. Obejrzeliśmy występy w trzech kategoriach: solo, duet i zespół.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
W kategorii solo:
I miejsce: Łucja Pawłowska kl. 3f
II miejsce (ex aequo): Alicja Dubowska kl. 2b i Dominika Klimek kl. 2e
III miejsce: Michalina Wodzińska kl. 3d

W kategorii Duet:
I miejsce: Malwina Dąbrowska kl. 3c oraz Marcin Wiktorowicz kl. 3d
II miejsce: Monika Książkiewicz i Karolina Dolecka kl. 1b
III miejsce: Aleksandra Zaręba i Julia Jóźwiak kl. 1c

W kategorii Zespół:
I miejsce: Lena Słowicka, Gabriela Gdak, Aleksandra Kowalczyk kl. 3b
II miejsce: Aleksandra Jakimowicz, Pola Sztuk, Maria Miłobędzka, Justyna Ignaczewska, Ada Brojek kl. 2d
III miejsce: Dominik Wierzba, Kacper Tomczykowski, Karol Strzelecki, Mikołaj Wachnicki, Krzysztof Urbanowski kl. 3b

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Próbny egzamin gimnazjalny

30, 31 stycznia i 1 lutego 2017 odbył się próbny egzamin gimnazjalny dla klas III.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Seans w mobilnym planetarium

19 stycznia Rada Rodziców zafundowała uczniom klas pierwszych seans w mobilnym planetarium. Podczas pokazu uczniowie poznali dobowe i roczne zmiany wyglądu nieba oraz ruchów gwiazd. Uczniowie zapoznali się również z mechanizmem powstawania faz księżyca oraz zaćmień. Obejrzeli film przedstawiający historię rozwoju astronomii i technik obserwacyjnych. Dowiedzieli się, jak działają teleskopy.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Kolędowanie w Klubie Seniora przy Kościele Św. Krzyża w Warszawie

20 stycznia uczniowie naszego gimnazjum udali się na kolędowanie do Klubu Seniora przy Kościele Św. Krzyża w Warszawie. Zespół szkolny i chór bardzo sumiennie przygotowywali się do tego występu. Na spotkaniu panowała życzliwa, świąteczna atmosfera. Myślę, że najlepszym podsumowaniem spotkania będą słowa Marka Twaina „Chcą doznać pełni szczęścia, trzeba je dzielić z kimś drugim”.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Maraton Pisania Listów Amnesty International

W dniach 5-9 grudnia w naszej szkole został przeprowadzony Maraton Pisania Listów Amnesty International. Całą akcję przeprowadzili przedstawiciele Młodzieżowej Rady Dzielnicy Śródmieście – Michał Słomiński z kl. IIIa i Kuba Bender z kl. IIIf. Nasi uczniowie pokazali, że nie zgadzają się na wyrządzanie krzywdy drugiemu człowiekowi, nieuzasadnione ograniczanie jego wolności czy nieludzkie traktowanie więźniów. Łącznie napisaliśmy aż 304 listy, które trafiły do wielu zakątków naszego globu. Dziękujemy za okazaną pomoc!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Przedstawienie świąteczne „Gdzie jest Twoje Betlejem?”

Dnia 21 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w świątecznym przedstawieniu pt. : „Gdzie jest Twoje Betlejem? ”. Obejrzeliśmy scenkę tematyczną nawiązującą do wartości świąt Bożego Narodzenia. Posłuchaliśmy wierszy znanych poetów oraz kolęd i pastorałek. Przypomnieliśmy sobie, co jest ważne w życiu, a o czym łatwo jest zapomnieć na co dzień.
Dziękujemy uczniom klasy pierwszej oraz szkolnemu zespołowi muzycznemu za zaangażowanie w przygotowanie szkolnej uroczystości.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wymiany w ramach programu Erasmus plus

W ramach prowadzonego w naszej szkole trzeci rok projektu Erasmus plus „Budowanie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości poprzez zmniejszanie poziomu konsumpcji przy wykorzystaniu wielojęzyczności” rozpoczął się kolejny etap wymian długoterminowych.

FINLANDIA
W czwartek dnia 12 stycznia nasza uczennica Ola Kozioł wyjechała na dwumiesięczną wymianę z Finlandią. Przez dwa miesiące będzie uczęszczać na lekcje do szkoły Havukosken.

HISZPANIA
W piątek 13 stycznia zawitała w Warszawie trójka uczniów hiszpańskich z miasta Melilla. Przez trzy miesiące będą uczęszczać do naszej szkoły i mieszkać u rodzin partnerskich. Serdecznie witamy!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 4 stycznia 2017 r. odbył się międzyklasowy konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych organizowany przez naszą muzyczkę. Uczniowie wszystkich klas prezentowali różnorodny repertuar – od pastorałek po anglojęzyczne piosenki świąteczne. Cieszy nas kreatywność uczniów, którzy starali się uatrakcyjnić występy grą na instrumentach, ciekawymi strojami czy układami choreograficznymi. Konkurs odbył się w dwóch turach. A oto jego wyniki:
I miejsce: kl. IIIB i IIIE
II miejsce: kl. IIB i IIIC
III miejsce: kl. IIF i IB
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy występów!
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

WYMIANA DŁUGOTERMINOWA Z HISZPANIĄ i FINLANDIĄ

Trzech uczniów naszej szkoły, Martyna z klasy II D, Zosia z klasy III D oraz Dawid z klasy II A od października do grudnia 2016r przebywało na prawie trzymiesięcznej wymianie z Melillą w Hiszpanii. Jest to element prowadzonego w naszej szkole od zeszłego roku projektu Erasmus plus „Budowanie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości poprzez zmniejszanie poziomu konsumpcji przy wykorzystaniu wielojęzyczności”, w ramach którego między innymi odbywają się krótko i długoterminowe wymiany uczniowskie.
Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez naszych hiszpańskich partnerów, zamieszkali u rodzin hiszpańskich i uczęszczali do szkoły IES Enrique Nieto. Aktualnie czekamy na przyjazd trójki uczniów hiszpańskich, którzy będą przez trzy miesiące chodzić do naszej szkoły.
W tym samym okresie gościliśmy w naszej szkole uczennicę z Finlandii. Marina po prawie trzymiesięcznym pobycie wróciła właśnie do kraju, zaś w drugim tygodniu stycznia na dwumiesięczną wymianę do miejscowości Vantaa w Finlandii wyjedzie Ola z klasy II D.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Finał konkursu literackiego i recytatorskiego

W tym roku wielki finał konkursów literackiego i recytatorskiego Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów odbył się w kinie „Muranów”.
Zaproszeni byli również nasi uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w tym konkursie.
1 miejsce – Złota Wena Ryszard Przewoźniak kl. 3 a „Marzenia”
3 miejsce – Brązowa Wena – Anastazja Strus kl. 2 a „Pani w brązowej sukience”
Trzy równorzędne wyróżnienia:
1. Maria Kozłowska kl. 3 e
„W krainie mojej fantazji”
2. Olgierd Petrajtis kl. 3 b „Bieg Wisły”
3. Zofia Rafalska kl. 3 b „Do źródeł Wisły”
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Kiermasz świąteczny

Dnia 15 grudnia Rada Rodziców zorganizowała Kiermasz Bożonarodzeniowy.
Na Kiermaszu można było kupić dekoracje świąteczne wykonane własnoręcznie przez uczniów naszego gimnazjum.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Aukcja charytatywna

W dniu 14 grudnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole aukcja charytatywna,, Licytacja rzeczy różnych”. Zebraliśmy 1181 zł!! ! Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę szkoły w Afryce. Dziękujemy wszystkim za przyjazną atmosferę, zaangażowanie i dobre serca. Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek 19 grudnia będzie można kupić pozostałe przedmioty z aukcji na II piętrze. Na stronie szkoły będzie zaktualizowana wersja prezentacji z przedmiotami, które pozostały z licytacji.
Wielkie podziękowania dla prowadzących.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Podziękowania

Uczniowie Gimnazjum nr 44 otrzymali podziękowania za udział w akcji „Nakrętka” od Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom – Rodzina – Człowiek oraz od mieszkańców domów dla bezdomnych prowadzonych przez Wspólnotę Chleb Życia.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Akcja „Góra Grosza”

Dnia 9 grudnia zakończyła się doroczna akcja GÓRA GROSZA wspierająca dzieci z Domów Dziecka i rodzin zastępczych. Zebraliśmy ponad 13 tysięcy monet o wartości 661, 51 zł. Gratulujemy serdecznie klasie 3c, która zebrała aż 118, 20 złotych (3786 monet). W imieniu obdarowanych dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Mikołajki w szkole

W dniu 6 grudnia odbyły się w naszej szkole Mikołajki. Był Mikołaj oraz jego pomocnicy, którzy częstowali cukierkami uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wróżby andrzejkowe

W dniu 30 listopada uczniowie klasy 3a wraz z p. Anną Napiórkowską przygotowali wróżby andrzejkowe. Było wróżenie z liczb, kolorów oraz przebijanie serc z imionami.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Dzień Zdrowia

W środę 23 listopada 2016 w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Zdrowia. Uczniowie klas pierwszych przygotowali zdrowy posiłek z owoców i warzyw, którym częstowali na przerwie śniadaniowej. Uczniowie również przygotowali „zdrowo-jadalną” kompozycję z warzyw i owoców.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Konferencja wideo w ramach projektu Global Scholars

Dnia 10 listopada 2016 roku w ramach projektu Global Scholars klasa I C oraz I B uczestniczyły w konferencjach wideo w ramach akcji Skype-A-Thon z uczniami z innych szkół uczestniczących w tym programie. Klasa I B przeprowadziła rozmowę z uczniami ze szkoły w Hiszpanii, zaś klasa I C miała okazję poznać lepiej swoich kolegów ze szkoły z Indii. Podczas rozmowy uczniowie porównali metody komunikacji wykorzystywane w obu krajach oraz przedyskutowali problemy z recyklingiem e-śmieci.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Przedstawienie „Dziady” II część A. Mickiewicza

„Zamknijcie drzwi od kaplicy
I stańcie dokoła truny;
Żadnej lampy, żadnej świecy,
W oknach zawieście całuny.
Niech księżyca jasność blada
Szczelinami tu nie wpada.
Tylko żwawo, tylko śmiało. ”
Tak młodzież klasy 3 c rozpoczęła inscenizację II części „Dziadów” A. Mickiewicza w dniu 15 listopada 2016 roku.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Obchody 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W czwartek 10 listopada 2016 odbyła się Akademia z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z prezentacją historyczną pt. „Śladami Marszałka Piłsudskiego po Warszawie” Po części historycznej wszyscy zebrani wysłuchali pięknego koncertu pieśni legionowych w wykonaniu szkolnego chóru.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Spotkanie z Tomaszem Majewskim

7 października 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów Gimnazjum nr 44 z Tomaszem Majewskim – dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim w pchnięciu kulą.
Nasz Mistrz opowiadał o ciężkiej i długiej drodze jaką trzeba pokonać aby osiągnąć sukces. Opowiedział o największych osiągnięciach, a także o momentach zwątpienia w trakcie swojej kariery.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Wizyta na cmentarzu Stare Powązki

Klub Miłośników Historii pod kierunkiem Pani Beaty Degiel odbył wycieczkę na cmentarz Stare Powązki. Uczestnicy klubu zapoznali się z historią powstania cmentarza oraz odwiedzili grób patrona naszej szkoły generała Pawła Chrzanowskiego.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Święto Chleba

W naszej szkole obchodzone było Święto Chleba.
Cała akcja, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Tego dnia po terenie całej szkoły roznosił się zapach świeżego chleba.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Ślubowanie klas pierwszych

13 października 2016 r. odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie w obecności rodziców, nauczycieli oraz kolegów i koleżanek z klas drugich i trzecich, powiększając oficjalnie grono uczniów Gimnazjum nr 44 im. gen. Pawła Chrzanowskiego.
Starsi koledzy i koleżanki z koła Młodych Twórców przygotowali z tej okazji krótkie przedstawienie.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wycieczka edukacyjna do Wielkiej Brytanii

W dniach 17-24 września odbyła się 10 już z kolei wycieczka edukacyjna dla klas trzecich do Wielkiej Brytanii.
W tym roku uczniowie odwiedzili Anglię i Walię.
Jak co roku wyjazd był pełen wrażeń i atrakcji, a miejsc do zwiedzania co niemiara (m. in. Londyn, Bristol, Cardiff)
Nie zabrakło również zadań językowych dzięki którym uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe w codziennych rozmowach z Brytyjczykami, a także poszerzyć swoją wiedzę o zabytkach i kulturze tych dwóch krajów.
Zwiedziliśmy wiele ciekawych muzeów m. in. British Museum, Museum of Natural History, Museum of Science, Museum of Cardiff a największym powodzeniem cieszyło się londyńskie muzeum Madame Tussauds, w którym uczniowie mogli zrobić sobie selfie z gwiazdami kina, muzyki, sportu oraz znanymi postaciami historycznymi.

Głównym patronatem Naszego wyjazdu była firma Brytyjka.pl, która wyposażyła Nas w takie torby młodzieżowe do szkoły: https://www.brytyjka.pl/torby-mlodziezowe-szkolne-cat-48.html. Serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do wyjazdu w kolejnym roku; -)
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wymiana długoteminowa

27 września trzech uczniów naszego gimnazjum wyjechało w ramach programu Erasmus plus na trzymiesięczną wymianę do Melilli w Hiszpanii. Będą uczęszczać do szkoły IES Enrique Nieto i mieszkać u rodzin swoich partnerów, którzy przyjadą na wymianę do Polski w styczniu 2017 roku.

W dniu 11 października przyjechała do nas w ramach tego samego programu uczennica ze szkoły w Finlandii. Witamy ją serdecznie i mamy nadzieję, że mile spędzi ponad dwa miesiące pobytu w Polsce.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wyjazd do Hiszpanii

W dniach od 27 września do 6 października odbyła się krótkoterminowa wymiana ze szkołą w Hiszpanii w ramach prowadzonego w naszej szkole projektu Erasmus plus „B. E. S. T. Consumption Levels”, w której uczestniczyło sześciu uczniów i trzech nauczycieli gimnazjum. W trakcie pobytu zwiedziliśmy Grenadę, Melillę, poznaliśmy zasady obowiązujące podczas rozmowy o pracę, sprzedawaliśmy produkty wyprodukowane przez nasze małe przedsiębiorstwa na targu na rynku w Melilli, a także odwiedziliśmy ośrodek dla uchodźcy, gdzie mogliśmy porozmawiać z ludźmi z różnych krajów Afryki. Było to bardzo cenne doświadczenie.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Warsztaty ekologiczne w Janowie Lubelskim kl.2a,2c,2f

W dniach od 26 września do 30 września 2016 roku klasy IIa, IIc i IIf uczestniczyły w warsztatach ekologicznych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się, a właściwie przypomnienia sobie jakie obowiązują formy ochrony przyrody w Polsce na podstawie Lasów Janowskich i Roztoczańskiego Parku Narodowego. Młodzież zapoznała się również z tym jak leśnicy gospodarują w lasach – rezerwatach. Odbyły się zajęcia, gdzie młodzież miała możliwość rozwijania swoich umiejętności twórczych oraz wrażliwości estetycznej poprzez udział w plenerze malarskim i warsztatach garncarskich. Uczniowie także mieli możliwość poznania historii Polski na podstawie zabytków Zamościa oraz złożyli hołd ludziom, którzy stracili życie w obozie na Majdanku.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Wyjazd integracyjny kl.1a,1c,1d

W dniach 19. 09 – 23. 09. 2016 uczniowie klas 1a, 1c, 1d przebywali na wyjeździe integracyjnym w Kątach Rybackich. W trakcie wycieczki czekało na nich bardzo dużo atrakcji. Przygotowane przez organizatorów i wychowawców zajęcia pozwalały połączyć przyjemne z pożytecznym. Aktywny wypoczynek pozwolił uczniom bardzo szybko zintegrować się z sobą. Pierwszoklasiści brali udział w zajęciach rozwijających ich wiedzę i umiejętności m. in. z zakresu biologii, geografii, fizyki. Nie zabrakło też czasu na zajęcia sportowe, które odbywały się na świeżym powietrzu, na pięknej plaży. Organizatorzy zadbali również o aspekt historyczny. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia obozu w Sztutowie oraz poznania prawdziwych historii życia jego więźniów. Kolejnym elementem wyjazdu była wizyta w Trójmieście podczas, której gimnazjaliści mieli okazję zwiedzenia „Daru Pomorza” oraz gdyńskiego oceanarium.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Wyjazd integracyjny klas pierwszych do Kątów Rybackich

We wrześniu odbył się wyjazd integracyjny klas pierwszych do Kątów Rybackich. Były zabawy na plaży, zajęcia z entomologiem oraz z chemii w żywności jak również wykład o bursztynie. Uczniowie wrócili wypoczęci, zintegrowani i gotowi do nauki.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

Piknik Rodzinny „Pożegnanie Lata 2016 „

10 września 2016r. uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas pikniku na terenach ogrodu Domu Pomocy Społecznej im. Franciszka Salezego w Warszawie. Uczniowie pożegnali lato śpiewając i grając polskie oraz zagraniczne utwory. Wszystkim występującym uczniom oraz ich opiekunom – p. Miałkos i p. Tylskiemu dziękujemy za poświęcony czas, piękną muzykę i dobre serce.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Pod pomikiem Nauczycieli Tajnej Organizacji

1 września w 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem Nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej delegacja uczniów ze sztandarem szkolnym reprezentowała naszą szkołę.
galeria zdjęć »»»
przewiń do góry
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

galeria zdjęć »»»
przewiń do góry

PROGRAM GLOBAL SCHOLARS EDYCJA 2015/2016 „BUILDING BETTER CITIES”

W roku szkolnym 2015/2016 w ramach klubu języka angielskiego w szkole był realizowany międzynarodowy program Global Scholars prowadzony przez organizację z Nowego Jorku – Globalcities Inc. a program of Bloomberg Philanthropies.

Tegoroczny temat „ Building Better Cities” miał na celu uzmysłowienie młodzieży jak ważną sprawą jest uświadomienie ludziom iż mają wpływ na swoje otoczenie. Jak ważne są dla nas wszystkich sprawy ekologii, dbania o środowisko poprzez codzienne proste czynności takie jak oszczędzanie energii czy segregacja śmieci.
Uczniowie poczuli, że oni także mają wpływ na to w jakim mieście żyją i na to jak bardzo jest ono przyjazne ludziom i naszej planecie Ziemi.
Wykonując przeróżne projekty uczyli się o transporcie ekologicznym, o tym jak można ulepszyć istniejące budynki w mieście a także w jaki sposób budować nowe, aby były one przyjazne środowisku.
Na platformie Internetowej programu uczniowie na bieżąco wymieniali się spostrzeżeniami i projektami z rówieśnikami na całym świecie. Zamieszczali swoje posty oraz różnego rodzaju prezentacje i projekty.
Nasze Gimnazjum ściśle współpracowało z następującymi miastami: Barcelona, Boston/Medford, Delhi, Fort Lauderdale, Jacksonville, Krasnoyarsk, Londyn, Madryt, Nowy Jork, Recife, Taipei oraz Tel Aviv.
Jednym z projektów było wymyślenie ekologicznego fantastycznego pojazdu. Izabella Kaim z klsy 1c zaprojektowała Eco Tube Weronika Skalska z klasy 1d zaprezentowała Flying Umbrela
Podczas tygodnia Skype-a-thon organizowane były rozmowy on-line poprzez aplikację Skype z rówieśnikami z innych krajów. Uczennice klubu Global Scholars prowadziły rozmowę ze szkołą w Barcelonie. Jest nam szczególnie miło, ponieważ nasza rozmowa została wybrana jako najlepsza i jej fragment zostanie zamieszczony na oficjalnej stronie programu jako reklama programu Global Scholars.
Oto link do fragmentu rozmowy:
rozmowa
30 maja 2016 odbyły się w Warszawie I warsztaty dla młodzieży Global Scholars oczywiście nie mogło na nich zabraknąć Klubu Global Scholars.
Na zakończenie całego projektu powstała strona Internetowa dotycząca zielonych terenów w naszym mieście.
Efekty naszej pracy można obejrzeć pod następującym linkiem > Plecaki do Liceum Warszawa.


KOMENTARZE:

Ania 19 / dodano 25.07.2023

Doby wpis ale zabrakło mi kilku informacji odnośnie naszego samorządu uczniowskiego. Tak nawiasem mówiąc to organizujemy konkurs z fantami. Szukamy sponsorów toreb młodzieżowych jak np. https://www.brytyjka.pl/torba-marvel-avengers-mlodziezowa-szkolna-a4-id-2141.html . co myślicie o tego typu torbach szkolnych na ramię? Czy spodobają się uczniom szkoły podstawowej?