Strona głównaCiekawySzybsze dojrzewanie owoców: kilka sposobów na wykorzystanie skórek bananów

Szybsze dojrzewanie owoców: kilka sposobów na wykorzystanie skórek bananów

Kiedy kupujesz owoce na targu lub w sklepie, często zdarza się, że wyglądają one na dojrzałe, ale w rzeczywistości są nadal dość twarde i mają kwaśny smak.Istnieje jednak łatwy i niedrogi sposób na przyspieszenie dojrzewania owoców przy użyciu zwykłych skórek od bananów i bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.

Po pierwsze, jeśli kupione jabłka, gruszki lub inne owoce nie są tak dojrzałe i słodkie, jak byś chciał, możesz owinąć je skórką od banana na noc.Uwalnia to gaz etylenowy, który przyspiesza proces dojrzewania.Rano owoce będą bardziej miękkie i smaczniejsze.

Po drugie, skórka banana może być używana do innych celów.Na przykład, jest dobra do pocierania skórzanych toreb , aby nadać im połysk.

Po trzecie, suszone skórki są doskonałym naturalnym nawozem dla kwiatów w pomieszczeniach.

Tak więc zwykła skórka od banana jest wielofunkcyjnym pomocnikiem w kuchni i nie tylko.Warto wykorzystać ją do maksimum zamiast wyrzucać do śmieci.

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten