Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj starych zasłon: 9 skutecznych sposobów na wykorzystanie ich w domu...

Nie wyrzucaj starych zasłon: 9 skutecznych sposobów na wykorzystanie ich w domu i w kuchni

Zmiana wnętrza zawsze jest kłopotliwa.Zwłaszcza jeśli chodzi o tak ważny element dekoracyjny, jakim są zasłony.W końcu ten szczegół wyznacza ogólny styl pomieszczenia.Kiedy przychodzi czas na aktualizację tekstyliów zasłonowych, wiele osób staje przed pytaniem: gdzie umieścić stare zasłony? Szkoda wyrzucać, ponieważ jest to niezawodny materiał.A zasłony kosztują dużo pieniędzy, więc chcesz przedłużyć ich żywotność.

Jednocześnie stare zasłony mogą mieć drugie życie.Z ich tkaniny można zrobić różne przydatne i piękne rzeczy do domu.Najważniejsze to wykazać się odrobiną wyobraźni i umiejętności.Przyjrzyjmy się więc 9 pomysłom na to, jak można wykorzystać zasłony po wymianie.

Po pierwsze, zrobić wykwintny abażur.Elegancko uszyte strzępy zasłon w tonacji wnętrza służą jako plafon.Proste i gustowne!

Po drugie, szyć ze starych zasłon pokrowce na sofy, fotele i innych mebli tapicerowanych.Modele w klasycznym stylu z fałdami i marszczeniami wyglądają szczególnie efektownie.Odśwież swoje wnętrze bez wydawania fortuny!

Po trzecie, jeśli zasłony są wystarczająco gęste i piękne, zamień je w piękną narzutę.Nawet najprostszy model bez wykończenia będzie wyglądał bogato.

Po czwarte, uszczęśliw swoją gospodynię ręcznie robionym fartuszkiem.Wystarczy przewlec wstążkę przez górną część zasłony i zawiązać kokardę – gotowe!

Po piąte, nie kupuj drogiego obrusu – zrób to sam z używanych zasłon.Nawet najprostszy krój się nada, najważniejsze – rozmiar i kolor według własnych upodobań.

Po szóste, jeśli nie masz w domu wystarczającej ilości poduszek dekoracyjnych , poszewki na nie można łatwo uszyć z kawałków tkaniny zasłonowej.Niech na sofie i łóżku pojawią się kolorowe akcenty!

Po siódme, w wiejskim domu lub domku uszyć lekkie zasłony na szklanych drzwiach dla przytulności i prywatności.Lub nawet zamiast drzwi na szafkach kuchennych!

Po ósme, wykonaj długi wąski obrus z pasków starych zasłon, aby dodać świątecznego akcentu do stołu jadalnego – bardzo modny detal!

Jak widać, można znaleźć wiele przydatnych zastosowań dla niechcianych zasłon.Pokaż swoją wyobraźnię, a stare rzeczy zamienią się w potrzebne i piękne rzeczy!

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten