Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj pianki z opakowań: 7 przydatnych sposobów jej wykorzystania w domu...

Nie wyrzucaj pianki z opakowań: 7 przydatnych sposobów jej wykorzystania w domu i na wsi

Pianka z tworzywa sztucznego to uniwersalny materiał, który znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie i gospodarstwie domowym.Jednak oprócz swojego głównego przeznaczenia, ten lekki i wytrzymały materiał może być przydatny w różnych dziedzinach.

Od tworzenia elementów dekoracyjnych po tworzenie praktycznych rzeczy do domu i domku – zakres jego wykorzystania jest ograniczony jedynie wyobraźnią.W tym artykule przyjrzymy się 7 ciekawym życiowym hackom, które pozwolą ci znaleźć nowe zastosowanie dla styropianu i sprawią, że twoje życie będzie nieco łatwiejsze i wygodniejsze.

Po pierwsze, piankę z pudełek do pakowania można wykorzystać do wykonania podstawki pod gorące garnki lub patelnie , aby chronić powierzchnię stołu przed uszkodzeniem.

Po drugie, styropian będzie świetnym materiałem do stworzenia pływającej podstawki pod napoje w basenie.Dwa bloki pianki o różnych rozmiarach, trochę wyobraźni – i będziesz miał wygodny pływak z uchwytami na puszki i butelki.

Po trzecie, piankowe kulki mogą zastąpić keramzyt lub inne materiały drenażowe w doniczkach.Pomogą one wyciągnąć nadmiar wilgoci z gleby i zapewnią optymalną wilgotność korzeniom.

Po czwarte, stare piankowe kulki są świetne jako niedrogi wypełniacz do poduszek , zabawki lub torby na krzesła.Nie spiesz się, aby je wyrzucić – wypełnij nimi swoje ulubione rzeczy.

Po piąte, możesz zrobić stojak na rośliny ze styropianu, aby chronić podłogę przed wilgocią i brudem, a także zapewnić dodatkowe wsparcie dla doniczki.

Po szóste, ze styropianu można zrobić praktyczny termo pojemnik do transportu mrożonek.Sklej arkusze razem za pomocą superglue w kształcie pudełka – a twoje zakupy pozostaną w niskiej temperaturze na dłużej.

Po siódme, możesz zrobić stojak na telefon komórkowy ze styropianu, aby utrzymać urządzenie w wygodnej pozycji podczas ładowania lub oglądania filmów.

Styropian – to materiał, który ma ogromny potencjał kreatywności i zrównoważonego wykorzystania.Spójrz na niego z innej perspektywy, a otworzysz wiele możliwości tworzenia użytecznych i oryginalnych rzeczy własnymi rękami.Nie spiesz się z wyrzucaniem starego plastiku piankowego – daj mu drugie życie!

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten