Strona głównaDla gospodyni domowejJak doświadczone hostessy wykorzystują czerstwy chleb w kuchni: 5 przydatnych przypadków

Jak doświadczone hostessy wykorzystują czerstwy chleb w kuchni: 5 przydatnych przypadków

Nie spiesz się z wyrzucaniem czerstwego chleba – można go dobrze wykorzystać w kuchni! Czerstwe pieczywo kryje w sobie wiele przydatnych właściwości, które przydadzą się gospodyni domowej.Przyjrzyjmy się 5 kreatywnym sposobom na «ożywienie» czerstwego chleba i uczynienie z niego prawdziwego znaleziska w domu.

Resztki chleba pomogą zarówno w gotowaniu pysznych posiłków, jak i w innych pracach domowych.Nie spisuj więc czerstwego pieczywa na straty – daj mu szansę się wykazać!

Po pierwsze, czerstwe skórki chleba można zamienić w bułkę tartą.Aby to zrobić, zmiel skórki w blenderze lub po prostu zetrzyj je na drobnej tarce.Bułka tarta jest przydatna do panierowania kotletów, ryb przed smażeniem lub pieczeniem.

Po drugie, czerstwy chleb jest doskonałym surowcem do pieczenia.Można z niego zrobić bochenki, grzanki lub koszyki do pieczenia warzyw i mięsa.Chleb należy lekko zwilżyć, aby zmiękł.

Po trzecie, kromki czerstwego chleba będą doskonałą bazą do domowych kotletów.Dodaj namoczony chleb do mięsa mielonego zamiast bochenka.Dzięki temu kotlety będą soczyste.

Po czwarte, można zrobić bułkę tartą z czerstwego chleba i używać jej do pieczenia różnych ciast.Ścianki naczynia, w którym piecze się ciasto, smaruje się tłuszczem i pokrywa bułką tartą.Po upieczeniu produkty z ciasta są łatwo usuwane z naczyń.

Po piąte, czerstwy chleb może być podawany pierzastym przyjaciołom zimą.Namocz chleb w mleku, zrób z niego okruchy chleba i umieść je w karmnikach na podwórku.

Jak widać, czerstwy chleb jest świetnym pomocnikiem gospodyni w kuchni.Można z niego przyrządzić wiele smacznych potraw i nakarmić ptaki!

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten