Strona głównaCiekawyDlaczego gospodynie domowe rozpuszczały sól w wodzie do mycia podłóg: kilka sekretów...

Dlaczego gospodynie domowe rozpuszczały sól w wodzie do mycia podłóg: kilka sekretów naszych przodków

Przez wieki w Rosji do mycia podłóg używano nie detergentów, ale zwykłej słonej wody.Ta metoda ma wiele ważnych zalet w porównaniu z nowoczesną chemią.

Dlaczego więc warto pamiętać o tradycjach przodków?

Po pierwsze, roztwór soli doskonale zmywa wszelkie plamy i zabrudzenia z różnych powierzchni – płytek, laminatu, parkietu.Nawet stare uporczywe plamy znikają bez śladu!

Po drugie, takie czyszczenie uchroni przed niepotrzebnymi niedogodnościami osoby o wrażliwej skórze i alergików , którzy są przeciwwskazani do agresywnych chemikaliów.Sól jest całkowicie bezpieczna.

Po trzecie, zgodnie z wierzeniami, mycie podłóg solą chroniło rodzinę przed kłótniami, biedą i chorobami.Wypędzał również złe duchy z domu i przynosił szczęście wszystkim domownikom.

I wreszcie, po czwarte, wierzono, że roztwór soli jest w stanie usunąć złe oko, zepsucie i wypędzić negatywną energię.W ten sposób chronił mieszkanie i jego mieszkańców.

Co jest potrzebne do przygotowania takiego cudownego środka? Zaledwie trzy łyżki soli na wiadro wody! Cóż, lepiej zacząć mycie podłogi od progu, przyciągając do domu szczęście i dobrobyt.

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten