Strona głównaCiekawyDlaczego doświadczone gospodynie domowe dodają liść laurowy podczas prania: sprawdzony sposób na...

Dlaczego doświadczone gospodynie domowe dodają liść laurowy podczas prania: sprawdzony sposób na życie

Jak się okazuje, nasze babcie znały wiele przydatnych sztuczek związanych z prowadzeniem domu.Jedną z nich jest używanie liścia laurowego podczas prania, aby pranie było miękkie i świeżo pachnące.

Najłatwiej jest włożyć prześcieradło bezpośrednio do bębna pralki.Ale aby uniknąć szukania uciekających kawałków, lepiej zawinąć je w gazę.

Jeszcze lepszy efekt uzyskuje się przez gotowanie wywar z liści laurowych – 10-15 sztuk na litr wrzącej wody, zaparz i użyj do namoczenia kolorowej bielizny.W ten sposób można nie tylko nadać przyjemny zapach, ale także przywrócić jasność tkaninie.

Ale w przypadku białego lnu liść laurowy nie jest odpowiedni , ponieważ może powodować żółknięcie.Zamiast tego lepiej jest użyć kilku łyżek zwykłej soli.Pomoże to usunąć różne plamy.

Jak widać, stare sztuczki naszych babć są nadal aktualne i pomogą nowoczesnej gospodyni domowej!

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten