Strona głównaCiekawyCzego nie zamrażać: 6 błędów podczas przechowywania żywności w zamrażarce

Czego nie zamrażać: 6 błędów podczas przechowywania żywności w zamrażarce

Przechowywanie żywności w domu nie jest łatwym zadaniem.Zwłaszcza jeśli chodzi o zamrażarkę.Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że łatwo jest po prostu włożyć jedzenie do zamrażarki i nie martwić się o nie.W rzeczywistości jednak, aby uniknąć zatrucia pokarmowego i zachować smak mrożonek, należy przestrzegać kilku ważnych zasad.

Na przykład, ważne jest, aby pilnować reżimu temperatury w komorze, odpowiednio pakować żywność przed zamrożeniem i nie wkładać do zamrażarki gorącej żywności, która właśnie została ugotowana.Ważne jest również unikanie częstego otwierania drzwi i przepełniania komory.Na pierwszy rzut oka może się to wydawać błahymi sprawami, ale to właśnie przestrzeganie tych prostych zaleceń decyduje o bezpieczeństwie i zachowaniu mrożonej żywności.

Po pierwsze, sprawdź ustawienie temperatury zamrażarki.Optymalnie nie powinna ona być wyższa niż -18 stopni Celsjusza.W wyższych temperaturach żywność może zamarznąć tylko częściowo, co prowadzi do rozwoju niebezpiecznych zarazków.

Po drugie, nigdy nie należy wkładać do zamrażarki gorącej, dopiero co ugotowanej żywności.Spowoduje to zakłócenie reżimu temperatury w komorze i częściowe rozmrożenie już zamrożonej żywności.Dlatego najpierw pozwól żywności ostygnąć w lodówce.

Po trzecie, staraj się nie zamrażać żywności o dużej zawartości wody – warzyw, ziół itp.Po zamrożeniu tracą one strukturę i smak.

Po czwarte, należy odpowiednio zapakować żywność przed zamrożeniem.W przeciwnym razie może wyschnąć i zszarzeć.Używaj specjalnych pojemników lub folii.

Po piąte, pamiętaj, że nie można rozmrażać żywności w temperaturze pokojowej – zamiast tego należy ją umieścić w lodówce.

Po szóste, nie przepełniaj ani nie pozostawiaj pustej zamrażarki i minimalizuj otwieranie drzwi zamrażarki.Pomoże to utrzymać optymalny reżim temperaturowy.

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten