Strona głównaCiekawyCo się stanie z ciałem, jeśli zrezygnujesz z produktów mlecznych na miesiąc:...

Co się stanie z ciałem, jeśli zrezygnujesz z produktów mlecznych na miesiąc: odpowiedź lekarzy

Według indyjskich ekspertów rezygnacja z produktów mlecznych na trzy tygodnie ma wiele zalet.W końcu pozwala pozbyć się nadmiernego spożycia tłuszczów nasyconych, cukru i soli, których nadmierne dawki mogą być szkodliwe.Informuje o tym The IndianExpress.

Według Dr Dilip Gude , regularne spożywanie tłustego nabiału może nasilać choroby układu krążenia, cukrzycę, a nawet chorobę Alzheimera.Inny ekspert dr K.S.Gupta dodaje, że taka dieta powoduje, że niektórzy ludzie stają się zauważalnie szczuplejsi, ale efekt jest ściśle indywidualny.

Ponadto unikanie produktów mlecznych przez miesiąc sprzyja trawieniu , szczególnie u osób z nietolerancją laktozy.W rzeczywistości organizm przestaje mieć trudności z przetwarzaniem cukru mlecznego, zmniejszając wzdęcia, gazy i biegunkę.

Między innymi, unikanie nabiału przywraca równowagę kwasowo-zasadową , co jest szczególnie pomocne w przypadku zespołu jelita drażliwego.A w ciągu 4 tygodni zauważalna jest rewitalizacja skóry i spowolnienie procesów starzenia.Powód – zmniejszone reakcje zapalne i zaburzenia hormonalne spowodowane takimi produktami.

Aby zrekompensować ewentualne niedobory składników odżywczych, lekarze zalecają kompleksy z wapniem, białkiem i witaminą D.Soja, orzechy, tofu i warzywa są również dobrą alternatywą.Jednocześnie całkowite wykluczenie nabiału jest mało prawdopodobne, aby było szkodliwe dla zdrowia, jeśli dieta jest zbilansowana.

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten