Strona głównaDla gospodyni domowejCiasto nie wyrosło z tego powodu: hostessy wymieniły 'fatalne' błędy podczas pieczenia...

Ciasto nie wyrosło z tego powodu: hostessy wymieniły 'fatalne’ błędy podczas pieczenia w piekarnikuBrak ważnego składnika: hostessy zostały poinformowane, dlaczego ciasto nie wyrasta w piekarniku

Jeśli zamiast bujnego, apetycznego ciasta z piekarnika wychodzi płaski, nieprezentowalny placek, najprawdopodobniej popełniono fatalny błąd na etapie wyrabiania i wyrastania ciasta lub w technologii pieczenia. Podpowiadamy, co hostessy najczęściej robią źle.

Pierwszym i najczęstszym naruszeniem jest brak jednego ze składników w cieście.Zdarza się, że kucharze po prostu zapominają włożyć coś do ciasta.Drugi błąd – składnik zaczynu do ciasta okazał się złej jakości.Na przykład drożdże straciły już swoją aktywność, a środek spulchniający wygasł.

Trzeci 'niewypał’: gospodyni nieprawidłowo pracowała ze składnikami rozczynu.Na przykład rozcieńczyła drożdże w zimnej lub gorącej wodzie, a nie w ciepłej wodzie, jak powinna.Innym błędem może być również niesprawdzony, amatorski przepis, w którym proporcje składników lub technologia gotowania są nieprawidłowe.

Płaskie ciasto może również okazać się płaskie, ponieważ gospodyni sama złamała przepis lub technologię.Zmieniła rodzaje mąki, odmówiła cukru, który jest niezbędny do 'nakarmienia’ drożdży.

Słabo rozgrzany piekarnik to kolejny 'błędny’ czynnik.Ważne jest, aby pamiętać, że ciasta powinny być pieczone w temperaturach od 180-200 ° C.Ale nawet jeśli wszystkie powyższe warunki są spełnione, a ty zbyt często otwierasz drzwiczki piekarnika, aby sprawdzić pieczenie, ciasto się nie uda.

Specjaliści przypominają, że piekarnik można otworzyć po raz pierwszy dopiero wtedy, gdy ciasto utworzy już stabilną skórkę, pisze vse-ochen-prosto.

Wcześniej gospodyniom domowym powiedziano, jak ugotować 'ciasto Cwietajewa’.

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten