Strona głównaDla gospodyni domowejBujny kwiat zamieni się w suchy patyk: 3 najważniejsze błędy w pielęgnacji...

Bujny kwiat zamieni się w suchy patyk: 3 najważniejsze błędy w pielęgnacji roślin domowych

Niewłaściwa pielęgnacja rośliny doniczkowej nieuchronnie doprowadzi do jej śmierci.Naukowiec-agronom Anastasia Kovrignyh opowiedziała, jakie błędy popełniają prawie wszyscy właściciele domowych kwiatów.

Pierwszym i najbardziej popularnym błędem, który ekspert nazwał brakiem kontroli nad jakością wody.W przypadku wybrednych roślin taki błąd może stać się krytyczny.Kwiat zacznie zrzucać niektóre części i więdnąć na twoich oczach.Ważne jest, aby pamiętać, że do podlewania należy używać wody deszczowej lub roztopowej.Płyn destylowany również się nada.

Innym popularnym błędem jest niewystarczające podlewanie.Z powodu małej ilości wilgoci rośliny tracą turgor.W konsekwencji zaczynają opadać, a nawet więdnąć.Jednak niektóre uprawy są w stanie poradzić sobie z suszą, choć takie przypadki są raczej uważane za wyjątek od reguły.

Podlewanie kwiatów powinno odbywać się w ograniczonych ilościach.

Zdjęcie: freepik/ru.freepik.com.

Najczęstszym błędem ogrodników Kovrignyh nazwie przepełnienie.Często występuje w sytuacji, gdy roślina została zapomniana na kilka dni.Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że w żadnym wypadku nie można 'zrekompensować’ braku wilgoci jej nadmiarem.

Tymczasem uniknięcie przelania jest niezwykle proste.Wystarczy wybrać doniczki z otworem odpływowym.W takim przypadku nadmiar cieczy spłynie do studzienki.

Wcześniej hostessy zostały poinformowane, jaki rodzaj nawozu należy podać dekabrista, aby ta roślina wewnętrzna zaczęła aktywnie kwitnąć.Wystarczy jedna kropla taniego środka z apteki.

Klaudia M
Klaudia Mhttps://gim44.edu.pl/klaudia/
Witam. Wszystko co robię, czym się interesuję i czemu poświęcam swoje życie jest związane z pielęgnacją ciała, twarzy i dłoni. Moją życiową misją jest sprawić, aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo, odnalazła w sobie piękno i celebrowała je.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten