Centrum Nauki Kopernik

Dnia 08.03.2013 uczniowie klasy 1b udali się do Centrum Nauki Kopernik. Uczestniczyli oni w zajęciach, które odbyły się w laboratorium biologii i chemii.

„Pracowity jak enzym” – pod takim tytułem odbyły się zajęcia w laboratorium biologicznym. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących sami wykonywali doświadczenia: „Izolacja kwaśnej fosfatazy z kiełków fasoli”, „Aktywność katalazy z drożdży” oraz „Trawienie cukrów”

„Mega cząsteczki” – to tytuł zajęć, które odbyły się laboratorium chemicznym. Doświadczenia, które wykonali uczniowie to: „Bioplastik”, „Polistyren” oraz „Sztuczny jedwab”.

Po pracowitych dwóch godzinach w laboratoriach każdy mógł zwiedzić centrum i zobaczyć jak ciekwy jest świat nauki.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

W marcu i kwietniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w AKADEMII WYNALAZCÓW IM. R. BOSCHA. Były to warsztaty organizowane przez koła naukowe Politechniki Warszawskiej. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak robot za pomocą różnych czujników jest w stanie odbierać bodźce z otoczenia, podobnie jak człowiek oraz zbudowali własne roboty biorąc udział w warsztacie pt. Jeśli nie oczy, to co? Jak robot postrzega świat. Podczas warsztatów pt."Przyspieszanie, hamowanie i skręcanie. Od czego zależy zachowanie samochodu na drodze"? gimnazjaliści dowiedzieli się m.in., jak działa układ przeciwblokujący ABS czy układ stabilizacji toru jazdy ESP, a także inne mechanizmy obecne w nowoczesnych pojazdach.

Warsztaty pt. Formuła 1, Formuła Student a tradycyjne pojazdy. Czym różni się ich aerodynamika? Odbyły się w tunelu małych prędkości na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W rzeczywistości uczestnicy poczuli siłę docisku i oporu, testując skrzydła i płaskie powierzchnie oraz obejrzeli studencki bolid WUT Racing. Były to naprawdę ciekawe lekcje fizyki, które obyły się na wydziałach Politechniki Warszawskiej.

14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29