Znani perkusisci swiata

Chad Smith Chad Smith (ur. 25 października 1962 w St. Paul, w stanie Minnesota) - amerykański perkusista, znany z występów w zespole rockowym Red Hot Chili Peppers. W 2009 roku w plebiscycie magazynu branżowego DRUM! został wyróżniony tytułem "najlepszego perkusisty funkowego" i "najlepszego perkusisty alternatywnego".
Na perkusji zaczął grać około 1980 roku, a w 1984 założył swój pierwszy zespół o nazwie Toby Reed, lecz istniał on tylko cztery lata i nie przyniósł popularności młodemu muzykowi. W 1989 roku Chad został przyjęty do zespołu Red Hot Chili Peppers na miejsce Jacka Ironsa, który odszedł z zespołu po śmierci gitarzysty Hillela Slovaka. Obecnie Smith rozwija swój poboczny projekt o nazwie "Chickenfoot" razem z Joem Satrianim oraz z byłymi muzykami zespołu Van Halen – Sammym Hagarem i Michaelem Anthonym.

Lars Ulrich (ur. 26 grudnia 1963 w Gentofte, Dania) – perkusista i jeden z założycieli zespołu Metallica.
Lars Ulrich Jest synem duńskiego tenisisty, Torbena Ulricha. Wbrew oczekiwaniom ojca nie został tenisistą, ale zaczął grać na perkusji. W 1981 roku Ulrich wyjechał do Wielkiej Brytanii, by obejrzeć swoich idoli muzycznych, między innymi zespoły Iron Maiden, Saxon i Deep Purple. Po powrocie do USA Lars dał ogłoszenie do gazety z informacją, że chce założyć zespół. Dzięki temu poznał Jamesa Hetfielda, z którym założył zespół Metallica.
Jest kontrowersyjną postacią, zwłaszcza po ukazaniu się filmu Some Kind of Monster, gdzie można było poznać Larsa jako bardzo konfliktowego i „wybuchowego” człowieka.
W 2007 jego przyjaciółka Connie Nielsen urodziła mu syna w San Francisco. Ma on jeszcze dwóch synów ośmioletniego Mylesa i pięcioletniego Layne'a, których mamą jest poprzednia żona muzyka, Skylar Satenstein.
W 2009 roku w plebiscycie magazynu branżowego DRUM! został wyróżniony tytułem "najlepszego perkusisty metalowego"

Mike Mangini Michael "Mike" Mangini (ur. 18 kwietnia 1963 roku w Newton w stanie Massachusetts w USA), amerykański muzyk i perkusista, znany przede wszystkim ze współpracy z grupami muzycznymi Annihilator, Extreme oraz z wirtuozem gitary elektrycznej Stevem Vaiem. Od 2000 roku wykładowca Percussion Dept. na prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie, były członek Berklee Percussion Dept. Educational Committee w latach 2002 - 2004.
Autor dwóch części "Rhythm Knowledge", podręcznika instruktażowego dla perkusistów. Nauczyciel i student, na perkusji gra od 5 roku życia, ćwicząc do dziesięciu godzin dziennie. W wieku 9 lat poziom umiejętności technicznych pozwalał mu na swobodne wykonawstwo patentów perkusyjnych Buddyego Richa. Od 1987 roku udziela lekcji instruktażowych dla perkusistów, gitarzystów oraz pianistów. Od 1996 roku realizuje własny "Drums Clinic" występując w ponad czterdziestu krajach.
Na przestrzeni lat swojej kariery muzycznej współpracował również z takimi muzykami i grupami jak Mike Keneally, Gary Cherone, Hilary Jones, Dennis Chambers, James LaBrie, Joe Satriani, Eric Johnson, Steve Perry, Steve Lynch, Swirl, Agona Hardison, Eastman Orchestra, Nuno Bettencourt, Mullmuzzler, Baha Men, Swirl 360 oraz Boyzone.