poniedziałek 23 października 2017

Linki:

WYDARZENIA 2010/2011

Projekty prowadzone ze szkołami z krajów Unii Europejskiej
Uczniowie klasy I B uczestniczą wraz ze szkołą Scuola Secondaria di I Grado N. Berther, San Zeno Naviglio, Włochy w projekcje etwinning „ East and West”. Poprzez wymianę emaili poznają upodobania i życie codzienne swoich rówieśników.

Uczniowie klasy I C i II E kolejny rok uczestniczą w projekcie „ Meet me and my family” prowadzonym na platformie etwinning wraz ze szkołą ITI R. D Altavilla z Mazara del Vallo, Włochy. Zadaniem projektu jest poznanie podobieństw i różnic w modelu rodziny przez porównanie tradycji, kultury i historii obu krajów, początkowo poprzez wymianę emaili z informacjami, a następnie przy użyciu prezentacji multimedialnych i pokazów slajdów. Projekt otrzymał odznakę jakości etwinning.

Druga grupa uczniów klasy I C nawiązała w tym roku współpracę z klasą ze szkoły Pölhön Koulu z miejscowości Keminmaa w Finlandii. W  projekcie etwinning „ Knowing me knowing you” uczniowie w języku angielskim przedstawiają siebie i swoje rodziny oraz prezentują swoje miasto.

Klasa I E prowadzi wymianę emaili z grupą uczniów ze szkoły Koningin Emmaschool z Schoonhoven, Holandia. W ramach tego projektu porównują m. in. styl życia, system edukacji oraz miasta, wykorzystując w tym celu język angielski oraz różnorodne programy komputerowe.

Nasze Gimnazjum zostało zaproszone przez Centrum Olimpijskie do nawiązania współpracy ze szkołą partnerską z Austrii. Celem projektu Youth Olympic World Mile adopt a nation prowadzonym przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski jako część programu kulturalnego i edukacyjnego Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Innsbruck 2012 jest połączenie młodych ludzi z całego świata i danie im szansy poznania innego kraju ze szczególnym uwzględnieniem kultury, geografii, ekonomii, polityki, jak również zwyczajów i stylu życia.
Zbiórka nakrętek
Gimnazjaliści z Gimnazjum nr 44 niestrudzenie zbierają nakrętki dla ludzi potrzebujących. Zebraliśmy już 459 kg. Obecnie zbierane nakrętki pozwolą sfinansować zakup protez dla Michała Mroczka, podopiecznego Żoliborskiego Stowarzyszenia „ Dom Rodzina Człowiek”
Zbiórka żywności dla zwierząt
Już po raz trzeci uczniowie naszego gimnazjum zbierali pokarm dla zwierząt. Tym razem dostaliśmy dyplom z podziękowaniem od Straży dla Zwierząt za pomoc i wspieranie działań w obronie życia i godności zwierząt.
Uczniowie w szpitalu dziecięcym
Dnia 25 listopada z okazji „ Światowego Dnia Pluszowego Misia” uczniowie Gimnazjum 44 zorganizowali zbiórkę pluszaków a następnie zanieśli je małym pacjentom do Szpitala dziecięcego na ul. Kopernika umilając im przymusowy pobyt w szpitalu.
Dar serca dla powodzian
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie Naszego gimnazjum zorganizowali zbiórkę żywności dla powodzian z gminy Wilków, szczególnie dla mieszkańców Brzozowa. Wszystkie dary przekazali do Kościoła Św. Krzyża.
Świąteczna wizyta w szpitalu
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszego gimnazjum z klasy 1d odwiedzili Szpital Dziecięcy przy ul. Kopernika. Mikołaj wręczył małym pacjentom zebrane przez całą społeczność szkolną maskotki umilając im tym samym smutny pobyt w szpitalu.
Walentynkowa wizyta uczniów w szpitalu dziecięcym
Z okazji zbliżających się Walentynek mali pacjenci ze szpitala przy ul.   Kopernika otrzymali od uczniów naszego gimnazjum symboliczne serduszko oraz maskotkę.
Góra Grosza
W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji GÓRA GROSZA organizowanej przez stowarzyszenie NASZ DOM. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc dzieciom z Domów Dziecka. Zebraliśmy ponad 18 tysięcy monet na sumę 716 złotych.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Dnia 9 stycznia 2011 roku przeprowadzono zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie akcji kwestowało 124 wolontariuszy, 55 osób posiadało identyfikatory i puszki, pozostałe osoby pomagały swoim kolegom podczas ulicznej zbiórki pieniędzy. Byli to uczniowie Gimnazjum nr 44. W sumie zebrano: 16. 504, 47 PLN oraz walutę obcą 34, 75 euro, 5, 32 $, 2, 50 funtów, 8 zł (numizmaty) Wolontariusze w czasie zbiórki ulicznej otrzymali również złotą obrączkę.
Świąteczna wizyta w szpitalu dziecięcym
15 kwietnia przy okazji Świąt Wielkanocnych młodzież naszego gimnazjum kontynuując akcję „ O uśmiech dziecka” ofiarowała chorym dzieciom z Warszawskiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Kopernika maskotki.
Jak zwykle nasze przybycie wzbudzało uśmiech na twarzach małych pacjentów i ogromną życzliwość ze strony personelu szpitala. Żywimy głębokie przekonanie, że podjęte działania zaowocują nadzieją i radością w chorobie, której doświadczają dzieci.
Zbiórka nakrętek
Nasi uczniowie niestrudzenie zbierają nakrętki dla ludzi potrzebujących. Zebraliśmy już 1055, 1 kg.
Bal gimnazjalny 2011
Dzień Sportu
Spotkanie z łączniczką i sanitariuszką Powstania Warszawskiego
Warsztaty ekologiczne w Janowie Lubelskim kl.2e,2c